Péče o ručně šité boty

Aby Vám naše boty vydržely, je potřeba o ně správně a pravidelně pečovat.

Pokud budete pravidelně dodržovat níže popsaný postup, jsou rámové boty takřka nesmrtelné. Je však potřeba sledovat prochození podešve a za včasu ji zaslat na renovaci či kompletní výměnu. Čím dříve, tím lépe. Před každým krémováním, nejlépe však po každém delším nošení, zbavíme obuv nečistot suchým či lehce vlhkým hadříkem (v případě většího znečištění, poté necháme oschnout v pokojové teplotě). Níže popsaný postup je vhodný nejen pro ručně šité zakázkové boty, ale pro jakékoliv jiné kvalitní kožené boty.

Pomůcky při péči o ručně šité boty na míru
Pomůcky při péči o rámové boty

1. Pomůcky

Při základní péči se neobejdete bez těchto pomůcek: kvalitní krém, 2 x bavlněný hadřík, menší kartáček (může být i zubní) pro hůře přístupná místa, velký měkký kartáč na boty.

Napínáky boty šité do rámu

2. Napínáky

Správné skladování bot je také součástí péče o obuv. Díky napínákům bota lépe vyschne ve správném tvaru čimž se zamezí tvoření výrazných vrásek a zkrabatěnin na obuvi a postupnému zvedání špičky. Bota na napínáku se také mnohem lépe krémuje

Nanášení krému kartáčkem

3. Nanášení krému kartáčkem

Nejprve naneste malým kartáčkem, tenkou vrstvu krému do hůře přístupné části mezi svrškem a spodkem.

Nanášení krému kartáčkem při péči o boty na míru

4. Nanášení krému kartáčkem

Nanášení krému prsty při péči o boty na zakázku

5. Nanášení krému prsty

Poté vemte hadřík, na dva prsty naneste tenkou vrstvu krému po celé ploše boty a pečlivě rozetřete. Nechte zaschnout cca 5 - 10 min v pokojové teplotě, nebo na chladnějším místě.

Kartáčování při péči o boty na míru

6. Kartáčování

Kartáčem na boty (zde je opravdu potřeba zdůraznit aby se jednalo o měkký kártáč, né nějaký rejžák) jednoduše a zlehka překartáčujte (včetně místa mezi svrškem a spodkem).

Leštění

7. Leštění

K dosažení maximálního lesku použijte suchý čistý bavlněný hadřík, kterým rozleštíte celou plochu boty.

Leštění na špičce při péči o boty šité do rámu

8. Leštění na špičce

Na špičce je možné celý postup od bodu 5 ještě jednou zopakovat. V případě nejasností a dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Potřebujete poradit ?